cementer تبدیل فرهنگ مهمان گردشگری

cementer: تبدیل فرهنگ مهمان گردشگری صنایع دستی میراث فرهنگی میراث فرهنگی نشست خبری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تشخیص سرطان با هوش مصنوعی

محققان ژاپنی یک سیستم تازه آندوسکوپی ساختند که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است به طور خودکار تومورهای روده‌ای را تشخیص دهد. 

تشخیص سرطان با هوش مصنوعی

تشخیص سرطان با هوش مصنوعی

عبارات مهم : سیستم

محققان ژاپنی یک سیستم تازه آندوسکوپی ساختند که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است به طور خودکار تومورهای روده ای را تشخیص دهد.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، این سیستم تازه از تصویر آندوسکوپی یک تومور که بعد از به کارگیری حالت NBI یا رنگ آمیزی آن با استفاده از ترکیب شیمیایی متیلن بلو به دست آمده و به میزان 500 برابر بزرگنمایی شده است هست، جهت تحلیل حدود 300 شاخصه مهم پلیپ استفاده می کند. این سیستم شاخصه های هر پلیپ را با 30 هزار تصویر آندوسکوپی دیگر که جهت آموزش ماشین مورد استفاده قرار گرفته اند، مقایسه کرده و در زمانی کمتر از یک ثانیه، آسیب شناسی ضایعه را انجام می دهد. بر اساس مطالعات اولیه استفاده از این سیستم جهت طبقه بندی پلیپ های روده ای امکان پذیر است.

تشخیص سرطان با هوش مصنوعی

در این تحقیقات 250 زن و مرد همکاری داشتند که با استفاده از آندوسکوپی، در روده آن ها پلیپ پیدا شده است بود. محققان از سیستم هوش مصنوعی جهت آینده نگری آسیب شناسی هریک از پلیپ ها استفاده کردند ونتایج به دست آمده با گزارش حاصل از آزمایش نمونه تومورها مقایسه شد. در این تحقیقات مجموعا 306 پلیپ با استفاده از هوش مصنوعی به صورت آنی مورد بررسی قرار داده شد و مشخص شد در هنگام شناسایی تومورها، حساسیت این سیستم 94 درصد، تشخیص آن 74 درصد، دقت آن 86 درصد و ارزش مثبت و منفی آینده نگری آن به ترتیب 79 درصد و 93 درصد است.

نقطه عطف این فناوری تازه امکان نمونه برداری اپتیکی آنی از پلیپ های روده ای در وقت انجام آندوسکوپی هست. محققان در تلاشند تا توانایی های این سیستم هوشمند را توسعه دهند تا امکان برداشتن کامل پلیپ و دوری از جراحی غیرضروری پلیپ هایی که تومور محسوب نمی شوند، جهت متخصصان فراهم شود. بدهید ترتیب خطر سرطان های روده ای و در نتیجه فوت و میر ناشی از مبتلا شدن به سرطان کم کردن می یابد.

محققان ژاپنی یک سیستم تازه آندوسکوپی ساختند که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است به طور خودکار تومورهای روده‌ای را تشخیص دهد. 

واژه های کلیدی: سیستم | محققان | استفاده | آندوسکوپی | هوش مصنوعی | تشخیص سرطان | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog