cementer تبدیل فرهنگ مهمان گردشگری

cementer: تبدیل فرهنگ مهمان گردشگری صنایع دستی میراث فرهنگی میراث فرهنگی نشست خبری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خطای استراتژیک طرف عرضه در بازار مسکن

اگرچه حجم معاملات مسکن در آخرین ماه پاییز به حدی رسید که نویدبخش ورود کامل بازار مسکن به فاز رونق بود، ولی یک خطای استراتژیک در طرف عرضه مسکن باعث شده است استمر

خطای استراتژیک طرف عرضه در بازار مسکن

خطای استراتژیک طرف عرضه در بازار مسکن

عبارات مهم : بازار

اگرچه حجم معاملات مسکن در آخرین ماه پاییز به حدی رسید که نویدبخش ورود کامل بازار مسکن به فاز رونق بود، ولی یک خطای استراتژیک در طرف عرضه مسکن باعث شده است استمرار رونق معاملات در ماه های پیش رو مورد تردید قرار گیرد.

به گزارش دنیای اقتصاد ، اگرچه بازار مسکن زمستانی در ۱۰ روز نخست همچنان مانند بازار آخر پاییز پرحرارت بود و آمارهای اولیه از رونق معاملات خبر می داد، ولی مشاوران املاک از بروز یک اشتباه در واکنش‌ها سمت طرف عرضه بازار نقل وانتقالات ملکی طی هفته های اخیر خبر می دهند که می تواند موجب بازگشت بازار به فاز پیش از رونق شود و حجم معاملات را با کم کردن همراه کند. این اشتباه انصراف از فروش مالکان و سازنده های آپارتمان های نوساز و تازه ساز با طمع زیاد کردن قیمت بیش از پیش در بازار شب عید و فروش به بالاترین بهای ممکن است.

در حال حاضر بسیاری از مالکان و سازنده ها که آپارتمان های نوساز و تازه ساز با سن بنای صفر تا ۵ سال ساخت در اختیار دارند و طی دو سه ماه اخیر تعدادی از واحدهای تکمیل شده است خود را نیز فروخته اند، با مبنا قرار دادن این فرض دور از انتظار که قیمت مسکن با وجود عوض کردن در ماه های اخیر، طی دو ماه باقی مانده تا آخر سال با زیاد کردن دوباره روبه رو خواهد شد، از فروش واحدهای باقی مانده منصرف شده است اند. این اوضاع به خاص در مناطق مصرفی موجب شده است مشاوران املاک در برابر بعضی از متقاضیان خرید آپارتمان اعلام کنند که هیچ فایلی، حتی فایل گران قیمت و بدون تناسب با بودجه مراجعان را جهت معرفی در اختیار ندارند.

خطای استراتژیک طرف عرضه در بازار مسکن

کارشناسان بازار مسکن هشدار می دهند که اگرچه هنوز نشانه های اثر منفی این واکنش‌ها بر رونق معاملات تحت تاثیر جایگزین کردن آپارتمان های میانسال به وسیله خریداران مشهود نشده هست، ولی ادامه این خطای استراتژیک می تواند متقاضیان خرید مسکن را از جست وجو دلسرد کند و به انصراف آنها از خرید جهت مدت نامعلوم یعنی دست کم تا وقت تثبیت قیمت ها و بازگشت فایل های مناسب به بازار منجر شود. در نتیجه خطای طرف عرضه در صورت استمرار قطعا مانعی جهت ادامه رونق معاملات مسکن خواهد بود و بازار مسکن مقصدی را که دست کم بعد از چهار سال انتظار و رکود به آن رسیده، ناگزیر ترک خواهد کرد.

اگرچه حجم معاملات مسکن در آخرین ماه پاییز به حدی رسید که نویدبخش ورود کامل بازار مسکن به فاز رونق بود، ولی یک خطای استراتژیک در طرف عرضه مسکن باعث شده است استمر

واژه های کلیدی: بازار | انصراف | سازنده | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog